Anunțuri, Interes public|

G.A.L. Curbura Carpatilor și Primăria comunei Tărlungeni invită pe toti cei interesați joi, 19 octombrie, începand cu ora 10.00, la Căminul Cultural al comunei Tărlungeni, la o întâlnire de consultare, informare și animare. Întâlnirea face parte dintr-o serie de astfel de actiuni, programate în perioada octombrie – noiembrie 2023, care au ca scop documentarea, cat mai aproape de nevoile comunității, în vederea elaborarii Strategiei de Dezvoltare Locală a teritoriului și a masurilor și tipurilor de proiecte ce vor putea fi finantate în perioada urmatoare. Documentul va sta la baza accesarii fondurilor pe programul LEADER, destinate agentilor economici, ONG-urilor și institutiilor publice pentru urmatoarea perioada de programare, 2023-2027.

Close Search Window